Youtube’den Para Kazanma Yöntemleri

Youtube Nedir ?

Evet arkadaşlar bugün sizinle Youtube’den Para Kazanma Yöntemleri, hakkında geniş bir konuda güzel bir açıklama ile yola çıkacağız. Buna başlamadan önce Youtube sosyal medya video izleme platformunu genel anlamda bilmeyen kimse yoktur olarak yola çıkıyorum. Teknolojinin getirdiği güzellikler ile insanlar artık farklı dallarda ve farklı şekillerde para kazanmaya yönelik araştırmalar sağlıyorlar. Bu araştırmalar sonucunda popüler listesinin en baş sıralarında yer alan bir platform olarak ta kendini korumaktadır.

Youtube ile ilgili birçok makale yazı, video veya birbirinden farklı uygulama ve yazılar görebilirsiniz. Benim burada anlatmak istediğim olay, tek bir konu üzerinden yola çıkmak değil, direk içine girerek çeşitli farklı makale yazılarım ile sizleri en ince detayına kadar bilgilendirmek istiyorum. O yüzden bu makalemi okuduktan sonra devam serisinin geleceğini bilin ve takip etmeye devam edin, çünkü gerçekten sizlerle emin adımlar ile ilerleyerek başarılı olmak için nasıl bir yol izlememiz gerekir onlar hakkında bilgi vereceğim.

Youtube’den Para Kazanma Yöntemleri

Para kazanma yöntemleri aslında başlıca büyük bir başlık ve onun altında tekrar ufak başlıklar içeriyor. Biz burada bu platformda nasıl para kazanırız, nasıl bir kanal açarak yol izleriz, bunlar hakkında beyin fırtınası yaparak kademeli bir şekilde yol alacağız. Şimdi ilk başta yapmamız gerekenleri sıralıyorum ve öncelikle onlara dikkat etmenizi istiyorum sizlerden.

  • Öncelikle Google üzerinden yeni bir Gmail adresi oluşturun ve içerik işlemlerini özenle doldurun, bu en baştaki husus bizim için önemli.
  • Daha sonrasında Youtube platformu üzerinden Kanal oluşturma işlemlerini tamamlayın. Burada dikkat etmeniz gereken özgün bir kanal olması çok önemli, diğer maddelere geçmeden önce özgünlükle ilgili neyi kastettiğimi sizlere biraz açıklamak istiyorum.

Özgün İçerik : Özgün içerikten kastım arkadaşlar, sosyal medya üzerinde kanalların hepsinde görüyorsunuz birsürü challange videoları, çeşitli etkinlik videoları, işte şunu bunu yaparak nasıl giderim, yaparım vs. Birçok ünlü kişinin kendine ait özgün videoları bulunmakta. Sizde bunlardan birisi olarak yola çıkmalısınız ve hiçbir şekilde alıntı, çalıntı veya kopya içerikler ile başlamamalısınız. Bu bizim için en önemli etkenlerden birisidir.

Nelere Dikkat Etmeliyim ? 

Şimdi diyebilirsiniz ki ben utangaç birisiyim kamera karşısına geçemem vlog, blog veya özgün içerik videolarında yer alamam kendimi ifade etmekte zorlanırım, insanların karşısına çıkamam, eğer böyle bir probleminiz var ise bekleyin, lütfen üzülmeyin. Kendi alanınız da profesyonel olduğunuz konu nedir ? , bunu kendinize sorarak yola çıkmayı deneyin. Kendim üzerinden sizlere örnek veriyorum.

  • Dağ, orman temiz hava konusunda mükemmel bir kişiliğe sahibim ve sürekli iç içeyim, giderim dağda dolaşırım kamp yaparım, ateş yakarım, mangalımı yapar karnımı doyurur, bir iki gün çadırda yatar. Kendimi ve ruhumu güzelce dinlendiririm. Kendinizi göstermeden bu şekilde bir video kurgusu ile yola çıkabilirsiniz. Dağları, güzelliklerini, ortamı hepsini çeker bunlar üzerinde biraz da edit yapar, o şekilde izleyicilerinize sunarsınız.

Kendim için sizlere sadece basit bir özgün içerik örneği verdim, bunun üzerinden yola çıkarak kendi alanınızda profesyonel olduğunuz videolar emin olun çekebilirsiniz. Bunu da yapacak ortam, vaktiniz ve maddi olarak desteğiniz yok ise size ikinci bir tavsiyem daha olacak. Sosyal medya üzerinde sürekli görüyorsunuz, donanım, mobil uygulama veya farklı dallarda alınan hata ve problemler ile ilgilide birçok videolar bulunmakta. Bu tarz bir kendinize özgün yeteneğiniz var ise emin olun buda sizin mükemmel bir avantaj olacaktır. Evet sizler için belirli başlıklı iki adet örnek verdim ve makalemize kaldığımız yerden devam edelim.

Youtube’den Nasıl Para Kazanırım Diyorduk ! 

Kanal açma işlemlerini tamamladık, şimdi sıra gereken iç detaylara geldi. Bakınız bir o kadar burada bahsedeceğim konularda önemli sizler için, kanalınızın içeriğinde bulunan ana görsel, logo ve diğer içerikler kesinlikle ilgi çekici olmalıdır. Bununla ilgili herhangi bir tecrübeniz yok ise, sosyal medya üzerinden bu tarz işlerle uğraşan ve destek sağlayan birçok web tasarımcı arkadaşlar bulunmakta. Bunlardan belirli bir ücret karşılığı destek alabilir ve kafanıza takılan o kısımları da sorabilirsiniz. Eminim sizlere yardımcı olacaklardır.

Sizler için gerekli olan ana etken maddelerinden özenle bahsettim ve anlattım. Siz buraya kadar işlemlerinizi tamamlayın, bende sizler için geri kalan kısımları hazırlayarak sizlere sunacağım. Başlangıç paketinde ilk önce dikkat etmemiz gereken kural ve maddeleri tekrar kısaca gözden geçirecek olur isek. Kanal ayarlarımız yapalım. Logo ve iç dizayn tasarım işlemlerini tamamlayalım. Video koyacak duruma hazır olarak getirelim. Ve ve ve en önemli etkenlerden birisi güzel bir kanal ismi düşünelim. Bakın buda muhteşem bir fark olacaktır sizin için, bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın lütfen.

Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

 

Paylaş