Telefonda Şarjın Önemi

Telefon ve Şarj

Gelişen teknoloji ile günde güne yayılan akıllı sistem cihazları gündelik hayatta adeta bir organ görevi görmeye başladı diyebiliriz tabir olarak. Telefonda Şarjın Önemi de günümüzün en büyük problemlerinden birisi olarak görev yapmaktadır. Neredeyse herkesin hemen hemen tüm gün boyunca hatta yatakta yatarken bile elinde olan bu cihaz, artık çağımızda görev almayı başarmıştır. Bununla beraber gelişen teknoloji ile birden fazla hatta yüzlerce model ve firmalar rekabet için birbiri ile yarışmaktadır. Hal böyle olunca da biz insanlar da bataryası nasıl uzun gider, nasıl kasmaz, hızlı telefonlar hangileri diye kafalarda deli sorular ile yola çıkıyoruz.

Yazdığım üç madde üzerinde en etkili olabilecek bizi yarı yolda bırakmayacak, sürekli şarj ile uğraştırmayacak bir batarya olmasıdır. Uzun olsun, çabuk bitmesin nasıl olursa olsun politikasında olan okuyucularım için sizlere önemle bahsetmek istediğim birtakım kurallar olacaktır. Bunları dikkatle okuyarak uygular iseniz hem sizin hemde telefonunuzun sağlığı için biraz daha emin adımlar atmış olacaksınız. Bu ve buna benzer daha çok haber hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
 

Telefonda Şarjın Önemi

 
Burada telefonumuzu şarj ederken dikkat etmemiz gereken belirli birtakım kurallar olacaktır. Bunları sizden özenle okumanızı ve dikkat etmenizi istiyorum. Hadi beraber bunları okuyarak nelere dikkat etmeliyiz onları görelim.

Telefonunuzu %100 şarj etmeyin: Akıllı telefonlar kullanılan lityum pillerine dayandığı için telefonu %100 olarak şarj etmek batarya açısından sizlere ciddi zararlar meydana getirebilir. Bunu genellikle %97-98 civarında bırakmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Telefonun şarjını tamamen boşaltmayın: Aynı şekilde gene batarya pili üzerinden yola çıkarak buna da örnek vereceğim. Telefonunuzun bataryasını sürekli bitmesine izin veriyor iseniz, batarya konusunda buna ciddi anlamda zarar verebilirsiniz.

Telefonunuzu uyurken şarjda bırakmayın: Telefonun ortalama batarya süreleri 2 saat civarında dolmaktadır. Ama bazı insanlar gece uyumadan önce şarja takıp sabaha kadar bekletmektedir. Bunu yapılmaması gereken en doğru hareket olacaktır. Zira batarya ömrünün bitmesi yanında, aşırı derecede ısınma olması sizler ve sağlığınız açısından büyük problemler yaratabilir.

Yan sanayi ürünlerinden uzak durun: Daima her zaman orijinal ürünler kullanmayı tercih edin, zira alacağınız yan sanayi ürünü fiyatı uygun diye aldığınızda telefonunuz açısında sizlere daha büyük maddi sıkıntılar getirebilir. Buda dikkat etmemiz gereken önemli konulardan bir tanesidir.

Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

Paylaş