Ses Düzenleme Programları

Ses Düzenleme

Ses düzenleme programları günümüz teknolojisi ile günden güne yayılmaktadır. Bunu akabinde beraber profesyonel işlerle uğraşan kişiler bunlara ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca efekt ve ses ayarları kısmı da videolarda büyük etki getirmektedir. Sizler için araştırdığım en iyi ses düzenleme programlarını sizlere sunuyorum. Ben elimden geldiğince detaylı bir şekilde yazacağım, sizlerde eksik kaldığım yerleri program üzerinden tamamlayabilirsiniz. Hadi başlayalım. Bu ve buna benzer daha fazla konu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Adobe Audition Programı

 

Muhtemelen bunu günümüzde duymayan az insan bulunmaktadır. Ama biz yinede bu programı listenin ilk sıraya  yerleştirelim. Adobe programı ses, kayıt ve efekt yapmakta ilk sırada yer almaktadır. Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Eğer profesyonel bir işle uğraşıyor iseniz, ücretli sürümünü denemeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda gürültülü ve yüksek sesleri de olgunlaştırma ve profesyonel hale getirme konusunda üstünlük taşımaktadır.

Digital Audio Editor Programı

 

Listenin ikinci sırasında Digital Editor programına yer verebiliriz. Gürültülü ve istenmeyen sesleri keşfetme ve onları yok etme konusunda yendi alanında çok başarılıdır. Eksik veya tamamlanamayan sesleri de optimize etme özelliğine sahiptir. Bu programı ücretli yada ücretsiz olarak iki türlüde kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Başlangıç olarak demo sürümünü deneyerek daha sonrasında memnun kalır iseniz profesyonel sürüme geçiş sağlayabilirsiniz.

AVS Editor Programı

 

Kolay bir kullanım ve basit bir arayüzü bulunmaktadır. Bu programımıza listenin üçüncü sırasında yer verebiliriz. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki çeşit alternatif bulunmaktadır. Ses ve kayıt dosyalarını profesyonel bir şekilde kullandırma ve düzenleme imkanı sağlar. Ayrıca ayrıştırma özelliği de bulunmaktadır. Tek eksiği ise diğer programlar kadar ses düzeyini çok iyi derecede ayar verememektedir.

Sound Forge Programı

 

Listemizin son sırasında yer alan Forge programı yine diğer üç adet belirttiğim programlar kadar kullanışlıdır. Arayüz bakımından biraz karmaşık gelebilir ama alışılması kolay bir sistemdir. Sony ses sistemleri tarafından desteklenen bu programda yine aynı şekilde profesyonel bir hizmet ile karşılaşıyorsunuz. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürüm üzerinde de deneme yapabilirsiniz.

 

Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

Paylaş