Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Seo Uyum Nedir ?

 
Seo uyum ve Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?, hakkında bilmemiz gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Buna Seo uyum nasıl olur onun ile başlayalım. Seo uyum WordPress üzerinde kullandığınız eklentinin sizin Arama motor stantları çerçevesinde olması gereken uyum politikasını gösterir. Bu uyum politikası sıralamada yer almak ve yükselmek için büyük önem taşımaktadır. Şahsi fikrim kesinlikle göz ardı edilmemeli ve gerektiren kurallar  gereği uyum yapılmalıdır.

Yoast Seo eklentisi üzerinden örnek vererek ben yola çıkmak istiyorum. Sizlere ortalama 14 madde’den oluşan bir Seo uyum politikası öne sürer. Burada öne sürülen belirli kurallar ve yapılması gereken etkenler bulunmaktadır. Bunları sırası ile inceleyebilir yada örnek bir yazı, makale yazarak oradan eksiklerinizi görebilirsiniz. Zaten yaptığınız hatalar Seo uyumlu ve analiz kısmında yer alacaktır. Bu ve buna benzer makalelerim hakkında bilgi sahibi olmak ister iseniz buradan ulaşabilirsiniz.
 

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

 
Öncelikle içerik olarak nasıl bir yazı yazacağımız ile başlayalım. Daha sonrasında arama motorlarında sitemize ulaşmak isteyen kişilerin hangi anahtar kelimeler üzerinden yola çıkacağını düşünelim ve detaylı bir arama gerçekleştirelim. Burada anahtar kelime çok önemlidir ve sitemize yönlendirme konusunda büyük önem taşımaktadır. Bu kurallara ne kadar çok uyar iseniz Google sizin yazılarınızı daha güzel ve ulaşılabilir bir biçimde indexleme işlemi gerçekleştirir. Buda üst sıralarda çıkmanıza sebebiyet sağlamaktadır. Makale nasıl yazılır diye korkmayın okumaya devam edin.

Yazılarınızın içerik girişleri çok önemlidir. Bununla ilgili gene belirli başlıklı kurallar yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi Başlık seçenekleri ile yazıya başlamak gerekmektedir. Peki nedir bu başlık seçeneği der iseniz ? , H1-H2-H-3 olarak adlandıran paragraf ve başlık giriş kısımlarıdır. Zaten belirttiğim gibi bu başlık tagları ile yazı yazmaya başlar iseniz uyumluluk problemi yaşamayacağınızı sizde görmüş olacaksınız.
 

Ekstra Dikkat Etmem Gereken Başlıca Kurallar Nelerdir ? 

     
  • İç ve dış link vermeye özen gösteriniz. İç link’ten örnek verecek olur isek, bir yazınızda Örneğin İstanbul’un güzelliklerinden bahsediyorsunuz. Bir kelimeye ”İstanbul’un bu bölgesine de şuradan ulaşabilirsiniz.” şeklinde ifade ederek başka bir makale yazınıza yönlendirme sağlarsınız. Aynı şekilde dış link içinde farklı güvenilir siteler için kelimelerinize ekleme yapabilirsiniz.
  • Resim kullanımı ve resim açıklaması çok önemli konumdadır. Görsel içi yada ana başlık resmi koyduğunuz da muhakkak resim ile ilgili ”Alternatif Metin-Tanım-Açıklama” kısımlarını yazı içeriği ile ilgili bilgi verme amacı ile doldurmayı unutmayınız.
  • İçerik uzunluğu minimum 300 kelimenin altında olmayacak şekilde yazmaya özen gösteriniz. Gereksiz anlatım ve cümlelerden kaçınınız. Gereken özetlemeyi yapıp ”Giriş-Gelişme-Sonuç” kuralları gereğince yazı yazmaya özen gösteriniz.

 
Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edebilir, son dakika haberleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve destekleyebilirsiniz. Bütün bu yolda ilerlemeye çalışan çalışma arkadaşlarıma kolaylıklar dilerim.

 

Paylaş