Monero Nasıl Alınır ?

Monero Nedir ?

Monero Nisan 2014 yılında kurulmuş, takas edilebilir merkeziyeti ile açık kaynan ile yazılan kripto para birimidir. Monero Nasıl Alınır ? sorusuna cevap olarak bununla ilgili birçok açıklama mevcut ve alternatiflerde bulunmaktadır. Herkesin işlem yayını ve gönderi gerçekleştirebildiği lakin bu işlemlerin hiçbir dış kaynak gözlemci tarafından miktar yahut hedef bakımından gözlemleme yapılamamaktadır. Perdelenmiş bir halka açık işlem kütüğü kullanılmaktadır. Yeni paralar çıkarmak ağları güvence altına almak ve işlemleri doğrulamak bir için bir mekanızma kullanılır.

Monero tarafından sağlanmakta olan bu gizlilik yapısı neredeyse hiçbir sistemde yoktur. Transferler bir ağ üzerinden işlem görürken gizlilik esas alınır ve yasa dışı kullanıma karşı büyüleyici bir önlem sağlanmaktadır. Finansal gizlilik arayanlar için aktif bir iletişim ve kodlama kaynağı kurulmuştur. Bununla beraber akabinde piyasa değerinde çok fazla adından söz ettirmeden devam etmektedir. Ama bu değil ki bu para birimi üzerinden işlem sağlayamazsınız. Gelin bunun detaylarını beraber okuyalım. Ayrıca buna benzer kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister iseniz buradan ulaşabilirsiniz.

monero
 

Monero Nasıl Alınır ?

 
Monero şuan için Dünyanın en büyük kripto para hacmine sahip Binance firması üzerinden alım sağlayabilirsiniz. Bunun akabinde transfer işlemleri sağlamak için Monero cüzdan hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Cüzdan sahibi olmanın avantajları diğer kripto para birimlerine göre büyük bir ölçüde sağlık taşımaktadır. Takip edilemez ve işlem yapılamaz yapısı üzerinden yola çıkılmaktadır. Üst yazımda belirttiğim üzere gizlilik konusunda müthiş bir sisteme sahiptirler. Cüzdanınızı güvende tutmak için üçüncü partilere ihtiyacınız olmamaktadır.

Ayrıca Monero diğer kripto para birim hacimlerine göre daha az seviyede tutulmaktadır. Bunu da günümüz üzerinden basit bir şekilde örneklendirecek olur isek, altın gibi düşünebilirsiniz. Artış seviyesi daha hızlı ve değişken olması da bir o kadar gariptir. Piyasada şuan 14 ve 15 inci sıralarda gidip gelmektedir. Birde madenciliği hakkında kısa bir bilgi vermek gerekir ise, madencilik şuan için Monero üzerinde çok zor seviyede yer almaktadır. Bununla ilgili uygulama ve reklam tıklama gibi sistemler üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Lakin sıkı bir araştırma ve takip gerekmektedir. Bende sizler için şuan bu konu ile ilgili nasıl bir madencilik işlemleri yapılır araştırıyorum. Eğer kafama yatan mantıklı bir sistem bulur isem tekrardan sizler ile paylaşacağım.

Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

 

Paylaş