Galatasayar’ın Kripto Parası

Kripto Para 

Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com ile işbirliği yapan Galatasaray, Galatasayar’ın Kripto Parası hakkında basında yerini ve ismini duyurdu. Taraflara özel olarak ”Fan Token” isminde bir kripto para çıkarmıştı. Son 24 Saatte 400 bin dolara kadar işlem gören kripto para birimi popüler veri takip platformu CoinMarketCap’ta listelenme ye başladı. Taraftarların ve hayranlarının büyük ilgisini gören bu gelişme yakın zamanda iyiden iyiye artacak gibi durmaktadır.

Galatasaray Spor Kulübü geçtiğimiz yılın Eylül ayında yaptığı açıklamada, kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurmuştu. Bu plan doğrultusunda Avrupa kulüplerinin de önde gelen takımları arasında yer alarak platforma dahil olmayı başardı. Bunun doğrultusunda Ülkemizde bir ilkede imza atılmış oldu.

Galatasayar’ın Kripto Parası

Toplam arz miktarı 10 milyon birim olan GAL, şuanda 5,04 Dolar olarak bir değere sahip. Bu da güncel değerlerde 0,00051830 Bitcoin‘e eşit olduğunu öngörüyor. CoinMarketCap verilerine göre Galatasaray kripto para birimi GAL, son 24 saatte 397,500 Dolar değerinde bir işlem gördü. Bununla beraberinde dünyanın ilk spor ve eğlence odaklı kripto parası kulübü ile ilgili söz sahibi olma yolunda da ilerlemiş oldu.

Yönetim dışında taraftarlar ve diğer futbol severler de bu işlem üzerinden bir ayrıcalık hakkı kazanıyor. Zaman içerisinde düzenlenecek olan etkinlikler, yarışmalar ve akabinde farklı uygulamalarda hediye kazanma olanağı sağlanabilecek. Socios.com üyesi olan bir taraftar ne kadar çok token sahibi olur ise kazanacağı ödülde onunla beraber artmış olacak.

GAL ve İlerleyiş Durumu 

İlk baştaki açıklamada belirttiğim üzere şuan futbol camiasında tek kulüp olan Galatasaray bu yolda şuan lider durumda. Zaman içerisinde diğer kulüpler den bu tarz bir girişim işlemi gerçekleşir mi, herkes merakla bunu bekliyor. Ülkemiz adına yapılan bu çalışma da diğer kulüplerimiz için de bu tür girişimcilik uygulamaları hepimizi gerçekten gururlandırır. Piyasaya girmek, büyük platformlarda, döviz ve kripto para birimi dijital fonunda yer almak ayrı bir gurur verici olacaktır.

Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edebilir, son dakika haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaş