Alan Adı Satarak Para Kazanma

Alan Adı Nedir ?

Alan adı (domain) her sayfanın çeşitli uzantılar halinde bulunmasıdır. Farklı ülkeler ve kendileri dahilinde birçok uzantıya sahip geniş bir kitleye hitap etmektedir. Google‘nin alan adı google.com’dur. Alan Adı Satarak Para Kazanma, son zamanlarda çok fazla ilgi görmeye başladı. Bu sektörde ilerlemek istiyor iseniz, dikkat etmeniz gereken belirli kurallar bulunmakta. Bunları makalemin devamında detaylı bir şekilde anlatacağım sizlere. Bu ve buna benzer daha fazla haber ile ilgili bilgiye sahip olmak ister iseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Sektör şuan çok fazla ilerlemiş durumda ve neredeyse hemen her dakika alım satım işlemleri yapılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken kuralların başlıcalarını söylemek istersek, alan adının yani site isminin ne kadar erken kayıt tarihi var ise, o kadar değerli olmasıdır. Arama motorları eski tarihli alan adlarını indexlemesi sonucunda belirli bir yerlere getirmiş bulunmaktadır. Buda haliyle arama yapan kişilerin daha iyi sonuçlar elde etmesine sebebiyet sağlamaktadır.

 

Alan Adı Satarak Para Kazanma

Bu sektörde para kazanmak isteyen okuyucularım çok büyük meblağlar ile kazanç elde etmek oldukça zordur. Eskiden alınmış, alt yapısı hazır, hali hazırda olan site kurucuları alan adlarını kolay kolay satmazlar. Sizde bununla ilgili diğer sosyal medya platformlarında anlık olarak boşa çıkan alan adları konusunda arayış içerisinde olabilirsiniz. Bu emek ve ilgi isteyen bir sektördür. Sürekli araştırma yapmak, boşta olan site isimlerini almak ve hali ile akabinde farklı satış sitelerinde konular açarak satış yapmak istersiniz. Para kazanmaya bu şekilde ufak ufak başlamış olursunuz.

Bu sektörde büyük para kazanmak için çok fazla arayış içerisinde olmak gerekmektedir. Ben şahsen farklı satış sitelerinde görüyorum, şans eseri yada uzun çalışmalar sonucu, arama motorları tarafından çok kıymetli site isimleri satılmaktadır. Sizde bu tarz başarılar yada önemli site isimleri için arayış içerisinde olmak istiyor iseniz, birden fazla kaynak üzerinde çalışmalar yapmalısınız. Tabi bu tarz alım satım işlemlerin de diğer bir hususta, alan adının ne kadar değerli olduğu, daha öncesinde spam (yani illegal işler) yönünde herhangi bir cezası olup olmadığı, sicili temiz ve telif hakkına dikkat ederek alınması gereken site isimleri de bulunmaktadır.

Alım-Satımda Dikkat Edilmesi Gereken Başlıca Kurallar 

  • Alan adı(domain) isminin telif hakkı içerip içermediği.
  • İlk kayıt tarihi ( ne kadar eski bir isim ise o kadar kıymetlidir.)
  • Kısa olması her zaman büyük bir avantajdır, bunu unutmayın.
  • DA-PA değerlerinin durumu, bunu da göz önünde bulundurun.

Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek destek olabilirsiniz.

 

Paylaş